روش های کنار آمدن با تنهایی

0
1345
روش های کنار آمدن با تنهایی

در واقع همه گهگاه تنهایی را تجربه می کنند. این احساس می تواند به ویژه در تعطیلات، روز ولنتاین و زمان استرس شدید قابل توجه باشد.

تعداد زیادی از بزرگسالان در ایالات متحده که احساس تنهایی می کنند بسیار زیاد است. با این حال، مردم همیشه در مورد احساس تنهایی صحبت نمی کنند.

و همیشه نمی دونم با این احساسات چیکار کنم. به غیر از دردناک بودن عاطفی، تنهایی می تواند از راه های مختلفی بر افراد تأثیر بگذارد:

افسردگی: یک مطالعه در سال 2021 که در Lancet Psychiatry منتشر شد. ارتباط بین تنهایی و علائم افسردگی را در گروهی از بزرگسالان 50 سال به بالا نشان داد.

تحقیقات همچنین نشان می‌دهد که تنهایی و افسردگی ممکن است از یکدیگر تغذیه کرده و همدیگر را تداوم بخشند.

سلامت جسمانی: چندین مطالعه استرس عاطفی را با ایمنی افسرده مرتبط کرده اند. تحقیقات دیگر، تنهایی و افسردگی را با سلامتی و رفاه ضعیف‌تر مرتبط می‌دانند. بنابراین، افرادی که تنهایی را تجربه می‌کنند، مستعد ابتلا به انواع مسائل سلامتی هستند.

درد فیزیکی: تحقیقات نشان می‌دهد که مناطقی از مغز که با طرد اجتماعی سروکار دارند. همان مناطقی هستند که درد فیزیکی را پردازش می‌کنند، و توضیحی علمی به تجربه‌ای که اغلب رمانتیک‌شده «قلب شکسته» است اضافه می‌کند.

اگر تنهایی را تجربه می کنید، کارهایی وجود دارد که می توانید در مورد آن انجام دهید. در زیر 9 استراتژی برای نحوه مقابله با تنهایی آورده شده است.

روش های کنار آمدن با تنهایی

به یک کلاس یا باشگاه بپیوندید

کلاس هنر و یا باشگاه کتاب و هرچی که به آن علاقمند هستید ثبت نام کنید. پیوستن به یک کلاس یا یک باشگاه به طور خودکار شما را در معرض گروهی از افرادی قرار می دهد که حداقل یکی از علایق شما را به اشتراک می گذارند.

پیوستن به یک کلاس یا باشگاه نیز می‌تواند حس تعلقی را که با عضویت در یک گروه همراه است ایجاد کند. این می تواند خلاقیت را تحریک کند، چیزی را به شما بدهد که در طول روز منتظر آن باشید و به جلوگیری از تنهایی کمک کند.

برای ملاقات ها و ایجاد گروه های فامیلی و دوستانه داوطلب شوید

داوطلب شدن برای هدفی که به آن اعتقاد دارید می تواند مزایایی مشابه شرکت در کلاس یا پیوستن به یک باشگاه داشته باشد: ملاقات با دیگران، عضویت در یک گروه و ایجاد تجربیات جدید.

همچنین مزایای نوع دوستی را به همراه دارد و می تواند به شما کمک کند تا معنای بیشتری در زندگی خود پیدا کنید. این امر علاوه بر کاهش تنهایی، شادی و رضایت بیشتری از زندگی را به همراه دارد.

علاوه بر این، کار با کسانی که کمتر از شما دارند، می تواند به شما کمک کند تا احساس قدردانی عمیق تری نسبت به آنچه در زندگی دارید داشته باشید.

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

 

وارد دنیای مجازی شوید.

از آنجایی که تنهایی یک موضوع تا حدودی گسترده است، افراد زیادی در اینترنت وجود دارند که به دنبال افرادی برای ارتباط هستند.

با پیوستن به گروه‌های فیسبوک یا Meetup که بر علایق شما متمرکز شده‌اند، افراد با علایق مشابه را پیدا کنید.بررسی کنید که آیا برنامه‌هایی که استفاده می‌کنید، مانند برنامه‌های تناسب اندام یا تمرین، یک عنصر اجتماعی یا صفحه بحث برای پیوستن دارند یا خیر.

شما باید مراقب باشید که چه کسانی را از طریق اینترنت ملاقات می کنید (و بدیهی است که اطلاعات شخصی مانند شماره حساب بانکی خود را در اختیار دیگران قرار ندهید)، اما می توانید از افرادی که به صورت آنلاین ملاقات می کنید، پشتیبانی واقعی، ارتباط و دوستی پایدار پیدا کنید.

یک نکته احتیاط: رسانه های اجتماعی در واقع می توانند احساس تنهایی را افزایش دهند و باعث ایجاد (ترس از دست دادن) شوند، بنابراین اگر شروع به این احساس کردید حتماً بطور عمیق به موضوع فکر کنید و آن را بررسی کنید.

روش های کنار آمدن با تنهایی

تقویت روابط موجود

احتمالاً قبلاً افرادی را در زندگی خود دارید که می توانید آنها را بهتر بشناسید یا ارتباطاتی با خانواده دارید که می تواند عمیق تر شود.

اگر چنین است، چرا بیشتر با دوستان تماس نمی گیرید، بیشتر با آنها بیرون نمی روید و راه های دیگری برای لذت بردن از روابط موجود و تقویت پیوندها پیدا نمی کنید؟ اگر در تلاش برای یافتن انگیزه برای ارتباط با عزیزان خود هستید، ممکن است مفید باشد که به آرامی شروع کنید.

فقط یک دوست یا یکی از اعضای خانواده را که می توانید تصور کنید با او ارتباط برقرار کنید، پیدا کنید. همچنین دانستن اینکه حمایت اجتماعی قوی برای سلامت روان شما مفید است، اطمینان بخش است.

یک حیوان خانگی قبول کنید.

حیوانات خانگی، به ویژه سگ ها و گربه ها، فواید زیادی دارند و پیشگیری از تنهایی یکی از آنهاست. نجات حیوان خانگی مزایای نوع دوستی و همراهی را با هم ترکیب می کند و از راه های مختلفی با تنهایی مبارزه می کند.

این می تواند شما را با افراد دیگر مرتبط کند – راه رفتن با یک سگ شما را به جامعه ای از سگ راهروهای دیگر باز می کند، و یک سگ بامزه روی بند یک آهنربا برای مردم است. علاوه بر این، حیوانات خانگی عشق بی قید و شرط را ارائه می دهند که می تواند مرهم خوبی برای تنهایی باشد.

با غریبه ها صحبت کنید.

یک راه آسان برای یافتن ارتباط در زندگی روزمره، تعامل کوچک با آشنایان یا غریبه هایی است که با آنها روبرو می شوید.

در واقع، تحقیقات نشان می دهد که انجام این کار به رفاه اجتماعی و عاطفی ما کمک می کند.

بنابراین دفعه بعد که یک فنجان قهوه می خورید یا همسایه خود را در حال پیاده روی می بینید، با هم صحبت کنید. ممکن است متوجه شوید که بعد از آن احساس خوشبختی بیشتری می کنید.

آیا گوشی هوشمندی دارید که در حین بیرون رفتن و در اطراف آن را مرتب چک کنید؟

کمی بیشتر به کنار گذاشتن آن فکر کنید.

چه در حال جستجوی مسیرها یا بررسی اخبار در صف انتظار باشید، تحقیقات نشان می‌دهد که فناوری می‌تواند مانع از ایجاد فرصت‌های اجتماعی شود.

خودمراقبتی را تمرین کنید.

وقتی احساس تنهایی می کنید، مطمئن باشید که هر کاری که می توانید انجام می دهید تا از راه های دیگر از خود مراقبت کنید.

خودمراقبتی همیشه ایده خوبی است، به ویژه زمانی که احساس ناراحتی می کنید. خوردن غذای مغذی، ورزش و خواب کافی فقط در درازمدت احساس بهتری در شما ایجاد می کند. پاداش: برای ورزش و تعامل اجتماعی در یک کلاس تمرین شرکت کنید یا به یک باشگاه دویدن بپیوندید.

 

خود را مشغول نگه دارید.

حواس خود را از آن احساس تنهایی دور کنید و با خود قرار ملاقات بگذارید. آیا سرگرمی‌ای دارید که همیشه می‌خواستید به آن بپردازید یا پروژه‌ای برای بهبود خانه دارید که در فهرست کارهایتان باقی مانده است؟ زمانی را صرف سرمایه گذاری روی خود و علایق خود کنید و ذهن خود را در این فرآیند مشغول نگه دارید.

به یک درمانگر مراجعه کنید.

تحقیقات نشان می‌دهد که تنهایی و علائم افسردگی می‌توانند همدیگر را تداوم بخشند، به این معنی که هر چه بیشتر تنها باشید، بیشتر احساس افسردگی می‌کنید و بالعکس.

گاهی اوقات فقط “رفتن به آنجا” و ملاقات با افراد دیگر کافی نیست. ممکن است زمانی که در کنار آنها هستید همچنان احساس تنهایی کنید، که در واقع می تواند نشانه افسردگی یا اضطراب اجتماعی باشد.

اگر این مورد برای شما صادق است، ممکن است ایده خوبی باشد که به دنبال روان درمانی برای کمک به احساس تنهایی باشید، به خصوص اگر علائم دیگری از افسردگی را نیز احساس می کنید.

برخی از اشکال درمان، به ویژه درمان شناختی رفتاری می تواند به شما کمک کند تا افکار و اعمال خود را تغییر دهید تا به شما کمک کند نه تنها احساس تنهایی کمتری داشته باشید.

بلکه ابزارهای بیشتری برای جلوگیری از آن داشته باشید.

هر کاری که برای مبارزه با تنهایی انجام می دهید، بدانید که واقعا تنها نیستید، و کارهای زیادی وجود دارد که می توانید انجام دهید تا احساس ارتباط بیشتری کنید.

منبع : www.verywellmind.com

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید