فواید پیاده روی در اول صبح

0
582
فواید پیاده روی در اول صبح

فواید پیاده روی در اول صبح  را بررسی خواهیم کرد. وقتی صبح از خواب بیدار می شوید، حرکات نرمشی و ورزش ممکن است اولویت اول شما نباشد.

اما شروع روزتان با پیاده‌روی – چه در اطراف محله‌تان باشد یا بخشی از رفت‌وآمدتان به محل کار یا مدرسه – می‌تواند فواید سلامتی زیادی را برای بدنتان به همراه داشته باشد. همچنین چند نکته وجود دارد که می توانید آن را به طور یکپارچه در برنامه روزانه خود قرار دهید.

فواید پیاده روی در اول صبح

1.انرژی خود را افزایش دهید

شروع روزتان با پیاده روی ممکن است انرژی بیشتری در طول روز به شما بدهد.اگر در فضای باز پیاده روی می کنید، این امر به ویژه صادق است.

مطالعات نشان می دهد که بزرگسالانی که به مدت 20 دقیقه در فضای باز راه می روند نسبت به بزرگسالانی که 20 دقیقه در فضای بسته راه می روند نشاط و انرژی بیشتری دارند. یک مطالعه کوچک نشان داد که 10 دقیقه راه رفتن از پله برای 18 زن که احساس کمبود خواب داشتند. انرژی بخش تر از یک فنجان قهوه بود.

دفعه بعد که نیاز به تقویت انرژی صبحگاهی داشتید یا وقتی از خواب بیدار شدید احساس خستگی کردید. ممکن است بخواهید پیاده روی کنید.

2.خلق و خوی خود را بهبود بخشید

پیاده روی در صبح فواید فیزیولوژیکی نیز دارد. پیاده روی ممکن است کمک کند:

  • افزایش عزت نفس تقویت خلق و خو کاهش استرس کاهش اضطراب کاهش خستگی علائم افسردگی را کاهش دهید یا خطر ابتلا به افسردگی را کاهش دهید.
  • برای بهترین نتیجه، حداقل 5 روز در هفته 20 تا 30 دقیقه پیاده روی کنید.3.فعالیت بدنی روزانه خود را کامل کنید

یکی از فواید پیاده روی این است که شما فعالیت بدنی خود را برای یک روز کامل می کنید.  قبل از اینکه هر گونه تعهد خانواده، کار یا مدرسه شما را از مسیر خارج کند.

دستورالعمل های فعالیت بدنی برای آمریکایی ها توصیه می کند که بزرگسالان سالم باید حداقل 150 تا 300 دقیقه ورزش با شدت متوسط در هفته انجام دهند. سعی کنید 5 صبح در هفته 30 دقیقه پیاده روی داشته باشید تا این شرایط را برآورده کنید.

ممکن است به کاهش وزن کمک کند

4.ممکن است به کاهش وزن کمک کند

پیاده روی در صبح ممکن است به شما در رسیدن به اهداف کاهش وزن کمک کند. پیاده روی با سرعت متوسط به مدت 30 دقیقه می تواند تا 150 کالری بسوزاند. همراه با یک رژیم غذایی سالم و تمرینات قدرتی، ممکن است متوجه کاهش وزن شوید.

5.تقویت سیستم ایمنی بدن شما

پیاده روی می تواند فواید بی شماری برای سلامتی شما داشته باشد، از جمله تقویت سیستم ایمنی بدن و همچنین پیشگیری و کمک به مدیریت شرایط مختلف سلامتی. مطالعات نشان می دهد که 30 دقیقه پیاده روی در روز می تواند خطر ابتلا به بیماری قلبی را تا 19 درصد کاهش دهد.

اگر مبتلا به دیابت هستید، پیاده روی ممکن است به کاهش سطح قند خون شما نیز کمک کند. حتی می تواند به افزایش طول عمر و کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و برخی سرطان ها کمک کند.

6.تقویت عضلات

پیاده روی ممکن است به تقویت عضلات پاها کمک کند. برای بهترین نتیجه، با سرعت متوسط تا تند راه بروید. سعی کنید روال خود را تغییر دهید و از پله ها بالا بروید. از تپه ها بالا و پایین بروید یا روی تردمیل با شیب راه بروید. تمرینات تقویت کننده پا مانند اسکات و لانژ را چندین بار در هفته اضافه کنید تا تون عضلانی بیشتری داشته باشید.

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

فواید پیاده روی در اول صبح

7.بهبود وضوح ذهنی

یکی دیگر از فواید پیاده روی در اول صبح این است که به ذهن و توانایی تمرکز در طول روز کمک کند. یک مطالعه اخیر منبع معتبر نشان داد که در میان سالمندان. کسانی که روز خود را با پیاده روی صبحگاهی شروع کردند. عملکرد شناختی خود را در مقایسه با افرادی که کم تحرک بودند، بهبود بخشیدند.

پیاده روی همچنین ممکن است به شما کمک کند خلاقانه تر فکر کنید. تحقیقات نشان می‌دهد که پیاده‌روی جریان آزاد ایده‌ها را باز می‌کند. که ممکن است به شما کمک کند بهتر از نشستن یا بی‌تحرکی مشکل را حل کنید.

این مورد به خصوص اگر در فضای باز پیاده روی می کنید بیشتر می شود. دفعه بعد که یک جلسه صبحگاهی یا جلسه طوفان فکری داشتید، در صورت امکان به همکارانتان پیشنهاد دهید در یک پیاده روی به شما بپیوندند.

8.شب ها بهتر بخوابید

پیاده روی اول ممکن است به شما کمک کند بعداً شب بهتر بخوابید. یک مطالعه کوچک در سال 2017، افراد مسن 55 تا 65 ساله را مشاهده کرد که در به خواب رفتن در شب مشکل داشتند یا با بی خوابی خفیف زندگی می کردند. کسانی که صبح در مقایسه با عصر ورزش می کردند. کیفیت خواب بهتری در شب داشتند. تحقیقات بیشتری برای تعیین اینکه چرا ورزش صبحگاهی ممکن است برای خواب بهتر از ورزش در شب باشد، مورد نیاز است.

9. مزایای پیاده روی در اول روزهای گرم

یکی از مزایای پیاده روی در صبح در تابستان – یا اگر در آب و هوای زندگی می کنید که در تمام سال گرم است – این است که می توانید قبل از اینکه هوا خیلی گرم شود، ورزش کنید. قبل و بعد از تمرین حتما آب زیادی بنوشید تا هیدراته بمانید.

در صورت نیاز یک بطری آب همراه داشته باشید. یا برای پیاده روی در مسیری با فواره های آب برنامه ریزی کنید.

10.انتخاب های سالم تری در طول روز داشته باشید

شروع روزتان با پیاده روی ممکن است شما را برای انتخاب های سالم تری در طول روز آماده کند. بعد از پیاده روی، ممکن است احساس انرژی بیشتر و کمبود خواب کنید.

وقتی انرژی شما کاهش می یابد یا خسته هستید. به احتمال زیاد به سراغ میان وعده های راحت یا تقویت کننده های انرژی می روید. پیاده روی در صبح ممکن است شما را به انتخاب یک ناهار و میان وعده های سالم در بعد از ظهر تشویق کند.آن را بخشی از روال خود قرار دهید

از شب قبل وسایل مورد نیاز برای پیاده روی خود را آماده کنید

جوراب ها و کفش های کتانی خود را کنار در بگذارید تا مجبور نباشید صبح به دنبال آنها بگردید. سعی کنید زنگ ساعت خود را 30 دقیقه زودتر تنظیم کنید تا بتوانید صبح حداقل 20 دقیقه پیاده روی کنید.

به دنبال یک مسیر طبیعی در این نزدیکی باشید یا فقط در اطراف محله قدم بزنید. یک دوست یا همکار برای پیاده روی در صبح پیدا کنید. گپ زدن و کار کردن با هم می تواند به شما کمک کند انگیزه داشته باشید.

اگر صبح وقت زیادی ندارید، پیاده روی را بخشی از رفت و آمد خود کنید. اگر نمی‌توانید تمام مسیر تا محل کارتان را پیاده بروید، سعی کنید یک یا دو ایستگاه زودتر از اتوبوس پیاده شوید تا وارد آن شوید. یا دورتر از محل کارتان پارک کنید تا بتوانید از ماشینتان پیاده روی کنید.

آیا باید قبل از صبحانه پیاده روی کرد یا بعد از صبحانه؟

اگر صبح‌ها پیاده‌روی می‌کنید، ممکن است تعجب کنید که آیا پیاده‌روی قبل یا بعد از صبحانه مهم است. و آیا این کار به اهداف کاهش وزن کمک می‌کند.

تحقیقات در مورد اینکه آیا نخوردن صبحانه متابولیسم شما را افزایش می دهد یا به کاهش وزن سریعتر کمک می کند، متفاوت است. برخی تحقیقات نشان می دهد که ورزش در حالت ناشتا (قبل از صبحانه) به بدن کمک می کند چربی بیشتری بسوزاند.

اما مطالعات بیشتری مورد نیاز است. در ضمن بستگی به بدن شما هم داره. اگر احساس خوبی دارید که قبل از غذا پیاده روی کنید یا اگر غذا نخورید معده شما بهتر است، اشکالی ندارد. یا ممکن است متوجه شوید که قبل از رفتن به پیاده روی با خوردن یک میان وعده کوچک مانند موز یا اسموتی میوه احساس بهتری دارید. در هر صورت، پس از ورزش، حتما صبحانه سالم بخورید و آب فراوان بنوشید.

کلام آخر:

غذای آماده شروع روز با یک پیاده روی کوتاه می تواند فواید زیادی برای سلامتی داشته باشد. ممکن است در طول روز احساس انرژی بیشتری کنید. خلق و خوی و وضوح ذهنی خود را بهبود ببخشید و شب ها بهتر بخوابید.

حتما قبل و بعد از پیاده روی خود حرکات کششی انجام دهید و مقدار زیادی آب بنوشید تا هیدراته بمانید. اگر سوالات بیشتری دارید، قبل از شروع یک برنامه ورزشی جدید با پزشک خود صحبت کنید.

منبع: healthline

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید