دانستن اینکه چه زمانی باید تمرین کنید یا چه زمانی باید ورزش را متوقف کنید دشوار است. کیتی روتشتاین، فیزیولوژیست ورزشی کلینیک کلیولند می گوید: «کلید این است که بتوانید به بدن خود و نشانه هایی که به شما می دهد گوش دهید و تصمیم بگیرید که آیا ورزش در آن زمان درست است یا خیر؟ورزش برای بدن مفید است، اما همیشه ایده خوبی نیست. برخی از دردها می‌تواند باعث شود که تمرین را بدرستی انجام ندهید.

فعالیت بدنی تا حد امکان از سلامت شما محافظت می کند. فواید فعالیت بدنی بسیار بیشتر از خطرات احتمالی است، اما همیشه ایده خوبی نیست. بنابراین، توصیه این است که فقط به بدن خود گوش دهید. در اینجا 7 نشانه وجود دارد که نشان می دهد باید ورزش را متوقف کنید.

  • درد قفسه سینه، فشار، ناراحتی را احساس می کنید

این احتمالاً شدیدترین علامت هشدار دهنده می باشد. در حالی که حمله قلبی در حین ورزش تا حدودی نادر است، ممکن است برای فردی که بیماری قلبی زمینه‌ای دارد اتفاق بیفتد.

مشکل این است که بیشتر مردم تا زمانی که این علائم هشدار دهنده ظاهر نشوند ازآن بی خبر هستند.

برخی از علائم عبارتند از: ناراحتی در پشت، گلو درد، حالت تهوع ،سرفه کردن،  سردرد این علائم را نادیده نگیرید، زیرا آنها یک علامت هشدار دهنده هستند که ممکن است اتفاقی کشنده رخ دهد.

  • احساس سوزش در بدن:

این بدان معنی است که اسید لاکتیک، که زمانی که بدن کربوهیدرات ها را تجزیه می کند تا برای انرژی استفاده کند، ماهیچه های شما را اسیدی می کند. اگرچه این کار برای افزایش قدرت و استقامت عضلانی ضروری است، توصیه می شود به محض احساس سوزش، ورزش را با شدت بسیار کم شروع کنید تا سوختگی از بین برود و سپس به تدریج دوباره شدت را افزایش دهید. این روند را در طول تمرین خود تکرار کنید.

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

یکی از نشانه های توقف در ورزش سوزش در بدن می باشد

  • درد یا حساسیتی که از بین نمی رود

اگر در حین ورزش حتی کوچکترین درد یا حساسیتی را در یک نقطه خاص احساس کردید، یک روز توقف کنید تا از آسیب ناشی از استفاده بیش از حد به استخوان، تاندون یا رباط محافظت کنید. تا زمانی که درد یا حساسیت به طور کامل از بین نرود، ورزش را از سر نگیرید.

  • لرز، سردرد، سوزش شدید عضلات یا تاری دید

این علائم به این معنی است که شما ممکن است دچار گرمازدگی شده باشید. دمای بدن شما ممکن است آنقدر بالا باشد که برای جلوگیری از آسیب مغزی باید فوراً خنک شوید، بنابراین فوراً ورزش را متوقف کنید.

  • درد و سفت شدن عضلات روز بعد ازتمرین

که به عنوان درد عضلانی تاخیری نیز شناخته می شود، معمولاً 8 تا 24 ساعت پس از تمرین شدید که نیروی زیادی بر عضلات شما وارد می کند، رخ می دهد.  اگر این اتفاق افتاد، به مدت چند روز که درد از بین می‌رود، بسیار سبک ورزش کنید. سپس تمرینات سخت‌تر خود را از سر بگیرید.

دردهای عضلانی

  • افزایش ضربان قلب پس از بیدار شدن از خواب

یکی از راه‌های بررسی سطح تناسب اندام، اندازه‌گیری ضربان قلب در حالت استراحت است که تعداد ضربان قلب شما در دقیقه در حالت استراحت است. به طور کلی، باید کمتر از 75 ضربه در دقیقه باشد. با بهبود سطح تناسب اندام و کاردیو، این میزان به تدریج کاهش می یابد، که نشانه آن است که قلب و ماهیچه های شما کارآمدتر کار می کنند.

چک کردن ضربان قلب

  • تورم یا درد در مفاصل

گاهی اوقات دردهای جزئی عضلانی اشکالی ندارد، اما درد مفاصل موضوعی متفاوت می باشد. هر نوع تورم نشانه ای از آسیب حاد به بافت نرم یا مفصل است. گاهی اوقات درد مفاصل بلافاصله با تورم همراه نمی شود و در آن زمان است که باید بیشتر مراقب باشید. اگر درد شدید مفاصل را نادیده بگیرید، در خطر آسیب عصبی جدی هستید که ممکن است نیاز به جراحی داشته باشد.  اگر متوجه شدید که تاندون‌هایتان به‌طور غیرطبیعی دردناک هستند و ماهیچه‌هایتان به راحتی در حین تمرین خسته می‌شوند، استراحت کنید و معاینه شوید.

این مقاله را بادقت مطالعه کردید و امیدواریم که برای شما مفید واقع شود.

 

منبع: wellness.totalaccessmedical.com

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۶ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید